fot. Marianna Hała
edit. Joanna Rafalska

Wolontariusze dla Dworca

„Cool Creative Team 2020”

Europejski Korpus Solidarności
Tytuł programu: „Cool Creative Team”
Czas realizacji: 1/08/2020 1/10/2020

„Cool Creative Team” to 2-miesięczny projekt wolontariacki organizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

W programie bierze udział 11 osób z Polski i zagranicy, które przyjechały do Hajnówki, by pomóc przy odnowie byłego budynku Dworca PKP, który stanie się nowym centrum kulturalnym „Hajnówka Centralna – Przesiadkowa Stacja Kultury”.

Więcej o projekcie – www.hajnowkacentralna.eu

Wolontariusze prowadzą prace remontowane zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku.

Poza odnawianiem budynku uczestniczą w szeregu warsztatów, podczas których będą mieli okazję poznać lokalnych twórców oraz nauczyć się nowych i starych technik pracy m.in. z drewnem. 

Podczas warsztatu o designie prowadzonym przez AZE Polish Design, czyli Anię Puszkarewicz zaprojektują i wykonają drewniane okiennice, które przyozdobią okna Dworca.

Cool Creative Team czeka również praca z Arkadiuszem Andrejkowem, zwycięzcą tegorocznego plebiscytu „Nieprzeciętni 2020”, przy tworzeniu drewnala, czyli archiwalnej fotografii przeniesionej na stary drewniany budynek, w naszym wypadku na ścianę byłego Dworca PKP. Potężnej bazy zdjęć, z której będziemy mogli wybrać fotografię do przeniesienia na ścianę Dworca, dostarczyło nam Stowarzyszenie Potomków Pierwszych Hajnowian.

Oprócz pracy na rzecz loklanej społeczności wolontariusze będą mieli okazję poznać niezwykły region, w którym się znajdujemy – Podlasie i Puszczę Białowieską. Nawiązując do otaczającej nasz przestrzeni zorganizujemy im zajęcia o tematyce ekologicznej oraz warsztaty o lokalnym designie.

X