grudzień, 2020

01gru11:0013:00Projekt norweskikonferencja prasowa

more

szczegóły wydarzenia

Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”

projekt norweski

Zapraszamy na konferencję online inaugurującą międzynarodowy projekt „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”. W jego realizację zaangażowani będą artyści – głównie teatralni – z Polski i Norwegii. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka z Hajnówki, partnerem Studium Actoris z Fredrikstad w Norwegii.

Konferencja online odbędzie się 1 GRUDNIA (wtorek) o godz. 11:00 i za pośrednictwem platformy zoom:
www.zoom.us/j/97026253387?pwd=T3UrUEVoM0FIcmdwVSsxelpXVXN1Zz09

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Zachęcamy Redakcje do wcześniejszego przesłania pytań droga mailową (media@pocztowka.eu) lub przez Messenger. Zadamy je podczas konferencji.

Fundusze norweskie na kulturę dla 14 podmiotów, w tym 2 z Podlasia
Dofinansowanie na projekt udzielone zostało z funduszy norweskich. Otrzymało je 14 polskich podmiotów zajmujących się kulturą, wśród nich takie znane instytucje jak Teatr Gardzienice, Biblioteka Raczyńskich czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Z Podlasia zakwalifikowały się tylko dwa – organizatorzy Blues Festiwal w Suwałkach i Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka, które jest liderem projektu „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”. Umowa na jego realizację podpisana została 27 października 2020 w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021.

Kilka zdań o projekcie
Główny cel projektu to rozwój międzynarodowej współpracy kulturalnej przy dużym zaangażowaniu społecznym. Finalnym efektem będzie spektakl opowiedziany najbardziej uniwersalnym językiem – muzyki (nokturny i preludia Fryderyka Chopina ) i tańca (tanga). Premiera odbędzie się w Polsce w Hajnówce i w Norwegii w Fredrikstad. Poprzedzi je wiele wspólnych działań m.in.: szkolenia z przedsiębiorczości kultury, konsultacje pomiędzy instytucjami, spotkania twórców i publiczności.

W konferencji wezmą udział:
Jerzy Sirak – burmistrz Hajnówki
Agata Rychcik-Skibińska (Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka z Polski) – koordynator projektu
Paolo Martini (Studium Actoris z Norwegii) – koordynator projektu ze strony norweskiej
Espen Leite (Studium Actoris z Norwegii) – odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektaklu
Dariusz Skibiński (Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka z Polski) – reżyser spektaklu

Wniosek realizowany w ramach Program „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021 

kiedy

(Wtorek) 11:00 - 13:00

organizator

Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”e-mail: biuro@pocztowka.eu, tel: +48 513 172 746 Projekt realizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

X