październik, 2020

19paź15:0018:00Rękodzieło-designwarsztat dla dzieci i młodzieży

more

szczegóły wydarzenia

„Rękodzieło-design”

Warsztat i lekcja “muzealna” dla dzieci i młodzieży towarzyszące wystawie lokalnego rękodzieła tkackiego „Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości”.

data: 12 oraz 19 października / 15:00-18:00
miejsce: GOK, Narew

Działanie realizowane w ramach projektu „Glina, plastelina i tkanina” z udziałem środków Województwa Podlaskiego.

Działanie „Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości” prowadzimy od 2016 roku. Polega ono na opowiadaniu historii utkanej̨ tysiącami nici przez pokolenia mieszkańców Podlasia. Zapisane są w makatkach, lnianych ręcznikach zdobiących ikony, tkanych chodnikach, wzorzystych kapach. Stanowią o barwności tego regionu. Niektóre z nich w symboliczny sposób oddają losy ich twórczyń, tkaczek z podhajnowskich wsi.

Podczas projektu odwiedzamy prywatne domy, które chcą nas ugościć. “Wietrzymy szafy”, rejestrujemy lokalne rękodzieło, któremu nie nadawano wielkiej rangi, bo kapy i obrusy, to tylko rzeczy użytkowe, ale my w nich dostrzegamy unikatowość i piękno. Rozmawiamy też z ich właścicielami, a najciekawsze historie zapisujemy. Integrujemy młodych ze starszymi, twórców z odbiorcami. Uczymy się od siebie nawzajem podczas warsztatów. Organizujemy wystawy. Chcemy ocalać stare rzemiosło, po to by móc nadal z niego czerpać.

kiedy

(Poniedziałek) 15:00 - 18:00

gdzie

GOK Narew

ul. Mickiewicza 105, 17-210 Narew

organizator

Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”e-mail: biuro@pocztowka.eu, tel: +48 513 172 746 Projekt realizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

X