lipiec, 2021

02lip14:0018:00Szkolenie dla szeptaczyspektakle szeptane

more

szczegóły wydarzenia

Spektakle Szeptane

szkolenie
Słowa słyszane ze sceny to nawet nie połowa tego, co się naprawdę na niej dzieje. Ruch, rekwizyty, światło, kostiumy – to wszystko buduje przekaz. Ale co z osobami, które są niewidome? Czy teatr nie jest dla nich? Otóż nie. Istnieje pewne rozwiązanie! SPEKTAKL SZEPTANY to zupełne novum w polskim teatrze. Przy niepełnosprawnych widzach siedzi specjalista, który opowiada im ze szczegółami (ale szeptem, żeby nie przeszkadzać innym) o tym, co wydarza się na scenie.
Warsztaty poprowadzi ekspertka: dr Izabela Mrochen. Będzie to kilka dni bezpłatnych warsztatów online (każdego dnia przewidziane są 4 godziny zajęć) i jeden dzień praktyki podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep.
Szkolenie odbędzie się w terminach: 17.06, 22.06, 2.07, 8.07.
***
Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka Blisko Ludzi”. Dofinansowanie na projekt udzielone zostało w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

kiedy

(Piątek) 14:00 - 18:00

organizator

Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”e-mail: biuro@pocztowka.eu, tel: +48 513 172 746 Projekt realizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

X