Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości 2018

utworzone przez | maj 22, 2017

Od 7 maja 2017 Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” rozpoczęło projekt pt. „Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości”, który skierowany jest do całej społeczności powiatu hajnowskiego.

Termin realizacji: 07.05.2017 – 15.12.2017

Koncepcja projektu polega na zaangażowaniu lokalnej społeczności, by zebrać i udokumentować regionalne rękodzieła oraz przedstawić zebrane dobra w formie nowoczesnej wystawy multimedialnej oraz wystawy czasowej zaprojektowanej jako instalacja artystyczna. Chcemy zaanimować uczestników do udziału w cyklu warsztatów praktycznych, które obudzą ich zainteresowania, zintegrują jako grupę oraz przekażą wiedzę niezbędną do pielęgnowania tradycji i postaw patriotycznych.

Zaplanowane działania:
1. Zbieranie rękodzieła – w okolicznych wsiach
2. Warsztaty – w szkołach w Hajnówce i Dubiczach Cerkiewnych
3. Wystawa – we wsi Policzna i mieście Hajnówka
4. Dokumentacja foto-video – we wszystkich lokalizacjach wszystkich działań.
Koordynacją zbierania rękodzieł w prywatnych domach zajmie się koordynator we współpracy z nauczycielami klas biorących udział w projekcie oraz 2 instruktorkami- domy kultury w Kleszczelach i biblioteki w Dubiczach Cerkiewnych

Projekt dofinansowano w ramach Programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”

zapraszamy do galerii:

do pobrania:

październik, 2022

No Events

X