Projekt Norweski

fot. Tomacz Talarski

„Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi / Next Stop – Art Close to People”

1.09.2020 – 31.12.2021

Główny cel międzynarodowego projektu, który realizuje Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka wraz z norweskim partnerem Studium Actoris to rozwój międzynarodowej współpracy kulturalnej przy dużym zaangażowaniu społecznym. Finalnym efektem będzie spektakl opowiedziany najbardziej uniwersalnym językiem – muzyki i tańca. Jego kanwą mają być nokturny i preludia Fryderyka Chopina. Premiera odbędzie się w Polsce w Hajnówce i w Norwegii w Fredrikstad. Poprzedzać ją będzie wiele wspólnych działań m.in.: szkolenia z przedsiębiorczości kultury, konsultacje pomiędzy instytucjami, spotkania twórców i publiczności, wiele prób. Wszystko to – mamy nadzieję – zaowocuje dalszą współpracą między artystami i miastami.

Dofinansowanie na projekt udzielone zostało w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostpu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Aktualnie na afiszu

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w konferencji prasowej na temat projektu „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”. Dzięki temu, że odbyła się on line mogli wziąć w niej udział artyści z Norwegii. Wygląda na to, że jesteśmy na początku wielkiej kulturalnej przygody, po której nic już nie będzie takie same ani w Hajnówce ani w Fredrikstad.

Transmisję konferencji prasowej można obejrzeć na Facebooku Stowarzyszenia.

Z pandemicznym poślizgiem – jak wszystko w 2020 roku – podpisaliśmy 27 października 2020 w Warszawie umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację niniejszego projektu. Wszyscy – my i nasz norweski partner – czekaliśmy w starterach, ale już możemy działać. Zaczynamy więc od konferencji prasowej, na której wyjaśniamy do czego zdążamy i po co. Choć bardzo byśmy chcieli, nie możemy z powodu pandemii zaprosić dziennikarzy do Hajnówki Centralnej. Stacja Kultury, gdzie jest nasza baza główna, ale będziemy z tego miejsca transmitować konferencję online za pośrednictwem platformy zoom:
www.zoom.us/j/97026253387?pwd=T3UrUEVoM0FIcmdwVSsxelpXVXN1Zz09

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 1 grudnia 2020 o godz. 11:00 przed monitory. 

Zapis konferencji udostępnimy na naszym facebookowym profilu: www.facebook.com/StowarzyszenieKulturalnePocztowka

X