26.07 SEJNY | 27.07 NAREW

03.08 KLESZCZELE | 04.08 ORLA | 05.08 HAJNÓWKA

30.08 WYKOWO | 31.08 CZERNICE | 14-15.09 HAJNÓWKA

„Futerko z Obłoków”

A3Teatr

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, nawet jeśli jesteś mrówką lub wróblem ale jeśli nie wiesz to Osiołek spróbuje powiedzieć, jak można nauczyć się marzyć, a Prosiaczek pokaże, w jaki sposób można zrealizować marzenia w życiu, ponieważ są w tym bardzo dobrzy.
(30 min. plener)

„Na Wozie”

Falkoshow

Spektakl familijny, którego akacja rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach. Na scenie zobaczymy Tajemniczego Zwierzęcego Bohatera, który wraz ze zmianami pór roku odkrywa także swoją tożsamość, ale też odkrywa swoje miejsce na świecie. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom, a klimat dopełniają lalki wykonane ze starego drewna. Spektakl grany lalkami oraz w żywym planie, przy czynnym udziale uśmiechniętej widowni.
(45 min. plener)

Warsztaty Familijne i międzypokoleniowe

„Design” i „Ziarno do ziarna”

Korzystając z polskich nasion stworzymy piękne lokalne wzory wyszyte na tkaninach oraz zadrukujemy lokalnym designem ubrania i tkaniny. Pamiętajcie przynieść swoje koszulki!

„Wyspy kultury” to tabor artystyczny „kultura w drodze”. Oczywiście wschodnie jurty i namiot, które same w sobie są atrakcją – przyciągają uwagę, intrygują, zapraszają do wygodnej przestrzeni. Jednak clou to działania artystyczne wokół i w ich wnętrzu: spektakle, warsztaty i spotkania z ludźmi.

Korzystamy z chwytliwości tytułu „Wyspy kultury”, ponieważ intryguje, zwraca uwagę, a jednocześnie jest prosty, adekwatny do miejsc, w których będzie realizowany.

Dlaczego „wyspy”? – Wyobraźmy sobie sytuację, że do małego miasteczka/wsi przyjeżdżają artyści i w centralnym miejscu tego miasteczka, w którym do tej pory niewiele się działo – pojawi się kolorowy namiot i jurta /inny typ namiotu/, w których będą prezentowane działania artystyczne. Powstają zatem przestrzenie, które przyciągają uwagę mieszkańców, wzbudzają zaciekawienie, a równocześnie są miejscem gry i spektakli, warsztatów, ale też garderobą, schronieniem w plenerze przed deszczem i upałem; oraz miejscem spotkania z artystami.

Projekt dofinansowano ze srodków narodowego Centrym Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje – 2018”

„Plan Lekcji”

A3Teatr

Kantorowska szkolna klasa ożywa śmiechem wariata i mnogością kolejnych obrazów-wspomnień-szkolnych historyjek, lekkich i sentymentalnych, ale i gorzkich w smaku. Szalona lekcja grana bez słów, jakby trwała poza czasem i uwięziła uczniów.
(60 min. plener)

„Punch i Judy”

A3Teatr

„Punch & Judy” bawi publiczność ironią, ripostą, humorem, wartką akcją i lekką fabułą z podtekstem. Spektakl dla dużych i małych, grany w sali i na ulicy, bez różnicy. Każdego bawi co innego: dzieci – wielkie maski i zabawne historie, dorosłych – komizm sytuacji i słowa.
(60 min. plener)

Warsztaty Familijne i międzypokoleniowe

„Historie utkane z nici”

Na pewno masz w domu skarby zrobione przez babcie i mamy! Zapraszamy do przyniesienia z domów tkackich pamiątek: serwetek, makatek, narzut itd. Wspólnie je obejrzymy i stworzymy wystawę. Poznamy zasady ekspozycji, opisywania eksponatów oraz tworzenia wystawy. Uczestnicy wystąpią w roli gospodarzy i zaproszą na wernisaż swoich najbliższych.

X